Tillbaka till startsidan
Startande spelare:   82     Fördelning herrar/damer:   93%/7%
Totalt antal starter: 95 Antal spelade starter: 95
 
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB    

Potatismaran 2019-2020

Arrangeras av:     Stures Bowling
Telefon: 0322-611220
E-mail: bowling@stures.se
Hemsida: www.stures.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Adam Henström Team Alingsås BC Lördagen den 4 januari 10:00
Alfred Peterson BS Bockarna Söndagen den 29 december 15:00
Amanda Steén Team Alingsås BC Måndagen den 30 december 18:30
Anders Du Rietz BS Bockarna Måndagen den 6 januari 10:00
Anders Hempel Jönköpings BS/Boys Tisdagen den 31 december 10:00
Anders Holmqvist Team Lerum BC Söndagen den 29 december 15:00
Anders Nilsson BS Bockarna Måndagen den 6 januari 10:00
Andreas Granlund BK Cahoot Söndagen den 29 december 10:00
Annie Thorell Team Alingsås BC Lördagen den 4 januari 10:00
Anton Adolfsson Team Alingsås BC Lördagen den 4 januari 10:00
Bengt Carlsson Team Värnamo BC Torsdagen den 26 december 10:00
Lördagen den 4 januari 10:00
Bengt Persson Stenungsunds BC Söndagen den 29 december 15:00
Bengt-Åke Bengtsson IK Sterling Lördagen den 28 december 10:00
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Måndagen den 30 december 18:30
Benny Ahnberg Gislaveds BK Torsdagen den 26 december 10:00
Bertil Lundmark BS Bockarna Måndagen den 6 januari 10:00
Bertil Tinnberg Team Alingsås BC Torsdagen den 2 januari 18:30
Christel Carlsson Örgryte IS BF Lördagen den 28 december 10:00
Christer Wendel Team Värnamo BC Lördagen den 28 december 10:00
Lördagen den 4 januari 10:00
Christian Skoglund BS Bockarna Måndagen den 6 januari 10:00
Conny Dedorsson BK Trippel Måndagen den 6 januari 10:00
Edson Valdivia Kalmar AIK BK Söndagen den 29 december 10:00
Emanuel Jonsson Team Alingsås BC Torsdagen den 2 januari 18:30
Filip Lundmark BS Bockarna Måndagen den 6 januari 10:00
Fredrik Abrahamsson BS Bockarna Måndagen den 6 januari 10:00
Fredrik Johnstone Team Alingsås BC Torsdagen den 2 januari 18:30
Måndagen den 6 januari 10:00
Gustaf Johansson Team Alingsås BC Lördagen den 28 december 10:00
Torsdagen den 2 januari 18:30
Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 4 januari 10:00
James Blomgren Team Alingsås BC Måndagen den 30 december 18:30
Jan-Erik Elf BK Tegnér Söndagen den 29 december 15:00
Jan-Peter Elf KS Edsbowlarna Söndagen den 29 december 15:00
Jens Sjöbohm Team Alingsås BC Söndagen den 29 december 10:00
Jerry Carlsson Stenungsunds BC Söndagen den 29 december 15:00
Jesper Kjellén Team Alingsås BC Lördagen den 4 januari 10:00
Jesper Pettersson Team Alingsås BC Måndagen den 30 december 18:30
Joakim West Team Alingsås BC Lördagen den 4 januari 10:00
Johan Palmgren BS Bockarna Måndagen den 6 januari 10:00
Johanna Kilander Ytterby BK Söndagen den 29 december 15:00
Johnny Källman BK Cahoot Söndagen den 29 december 10:00
Jonathan Eriksson för. The Golden Bowlers Söndagen den 5 januari 10:00
Lars Lundahl Örgryte IS BF Söndagen den 29 december 15:00
Lars Nilsson BK Trippel Måndagen den 6 januari 10:00
Leif Nyberg Samuelsson Ytterby BK Måndagen den 30 december 18:30
Tisdagen den 31 december 10:00
Linus Ström Stenungsunds BC Söndagen den 29 december 15:00
Lisbeth Uddemar Jönköpings BS/Boys Tisdagen den 31 december 10:00
Marianne Skoglund Borås BK/BK Midas Tisdagen den 31 december 10:00
Martin Larsen Team Pergamon BC Lördagen den 4 januari 10:00
Måndagen den 6 januari 10:00
Martin Råberg BS Bockarna Måndagen den 6 januari 10:00
Micael Yngvesson Kalmar AIK BK Söndagen den 29 december 10:00
Michael Johansson Team Värnamo BC Torsdagen den 26 december 10:00
Lördagen den 4 januari 10:00
Mikael Pettersson Team Alingsås BC Lördagen den 4 januari 10:00
Måndagen den 6 januari 15:00
Mikael Roos Örgryte IS BF Tisdagen den 31 december 10:00
Morgan Bertilsson BS Bockarna Måndagen den 6 januari 10:00
Morgan Tellander BK Håvås Måndagen den 6 januari 15:00
Nicke Liljeblad BS Bockarna Måndagen den 6 januari 10:00
Niclas Lantz Kinna BK Torsdagen den 2 januari 18:30
Olle Pejstrup IFK Göteborg Bowling Herr Söndagen den 5 januari 10:00
Patrik Holm Stenungsunds BC Söndagen den 29 december 15:00
Per Skoglund Borås BK/BK Midas Tisdagen den 31 december 10:00
Per-Olof Johansson Team Värnamo BC Lördagen den 28 december 10:00
Lördagen den 4 januari 10:00
Peter Dahlkvist Team Alingsås BC Söndagen den 29 december 15:00
Peter Eriksson Kinna BK Lördagen den 4 januari 10:00
Peter Hellström BK Pondus Måndagen den 30 december 18:30
Peter Stenberg Team Alingsås BC Måndagen den 30 december 18:30
Pontus Malmberg BK 64 Lördagen den 28 december 10:00
Ralph Gardthman BK 64 Lördagen den 28 december 10:00
Rasmus Roos Örgryte IS BF Tisdagen den 31 december 10:00
Rickard Dahllöf Team Alingsås BC Söndagen den 29 december 10:00
Torsdagen den 2 januari 18:30
Robin Skans Team Alingsås BC Söndagen den 29 december 10:00
Roger Nilsson BS Bockarna Måndagen den 6 januari 10:00
Roger Samuelsson Ytterby BK Måndagen den 30 december 18:30
Sava Knezevic Stånga IF Torsdagen den 2 januari 18:30
Sebastian Friberg Team Alingsås BC Tisdagen den 31 december 10:00
Torsdagen den 2 januari 18:30
Stefan Björklund Åmåls BC Måndagen den 6 januari 15:00
Stefan Björkman BS Bockarna Måndagen den 6 januari 10:00
Stefan Ljungberg KS Edsbowlarna Söndagen den 29 december 15:00
Subin Elkberg Team Alingsås BC Tisdagen den 31 december 10:00
Torsdagen den 2 januari 18:30
Sören Carlsson Team Värnamo BC Torsdagen den 26 december 10:00
Lördagen den 28 december 10:00
Thor Mårten Björge Norge Söndagen den 5 januari 10:00
Tommy Andersen Jönköpings Kägelklubb Lördagen den 4 januari 10:00
Torbjörn Johansson för. The Golden Bowlers Söndagen den 5 januari 10:00
William Clasborn Team Alingsås BC Måndagen den 6 januari 15:00

TOTALT: 82 SPELARE